Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Name Job title Email Phone Building
Andersen, Rikke Sand Lektor rsa@ph.au.dk +4587167984 1260, 113
Beyer, Hanne Afdelingsleder h.beyer@ph.au.dk +4587167912 1260, 137
Brauneiser, Birthe Sekretær bib@ph.au.dk +4587168365 1260, 135
Bro, Flemming Professor fbro@ph.au.dk +4587167906 1260, 111
Bønnelykke, Astrid Julie Ph.d.-studerende a.boennelykke@ph.au.dk 1261, 114
Charles, Morten Haaning Videnskabelig assistent mc@ph.au.dk +4587168416 1260, 133
Christensen, Bo Professor bc@ph.au.dk +4587152009 1260, 121
Christensen, Kaj Sparle Professor kasc@ph.au.dk +4587167919 1260, 1.41
Christensen, Line Due Post doc linedue@ph.au.dk
Christensen, Morten Bondo Seniorforsker mbc@ph.au.dk +4586167927 1260, 1.21
Falborg, Alina Zalounina Statistiker az@ph.au.dk +4542431035 1260, 128
Fenger-Grøn, Morten Ph.d.-studerende mfgr@ph.au.dk +4527456059
Flarup, Kaare Rud Data Manager kaare.flarup@ph.au.dk +4587167916 1260, 130
Frumer, Michal Ph.d.-studerende micfru@ph.au.dk
Graversen, Dennis Ph.d.-studerende d.graversen@ph.au.dk
Graversen, Jimmi Elley Studentermedhjælper elly@ph.au.dk 1260
Graversen, Susanne Boel Ph.d.-studerende sugrav@ph.au.dk
Harbig, Philipp philharbig@ph.au.dk
Huibers, Linda Ekstern vip huibers@ph.au.dk
Hvidberg, Line Post doc line.hvidberg@ph.au.dk +4587168369 1260, 134
Høj, Kirsten Postdoc kirstenh@ph.au.dk +4528497727 1261, 1.17
Jensen, Henry Postdoc henry.jensen@ph.au.dk +4587168062 1260, 134
Jessen, Nanna Holt Ph.d.-studerende n.holt@ph.au.dk
Kallestrup, Per Forskningsleder per.kallestrup@ph.au.dk +4520926528 1260, 141
Kirk, Ulrik Bak Projektkoordinator ubk@ph.au.dk
Lind, Simone Anisette Bondo Studentermedhjælper sabl@ph.au.dk 1260
Lyngsøe, Bente Kjær Ph.d.-studerende bkl@ph.au.dk
Moth, Grete Postdoc moth@ph.au.dk +4587167903 1260, 1.32
Møller, Henrik Gæsteprofessor henrik.moller@ph.au.dk
Niedziella, Lone Sprogmedarbejder lone.niedziella@ph.au.dk +4587167908 1260, 1.37
Nielsen, Cathrine Wildenschild Postdoc cwni@ph.au.dk +4587167897 1260, 1.32
Nielsen, Dorthe Toftdahl Projektkoordinator dorthe.nielsen@ph.au.dk +4587168059 1260, 130
Nielsen, Mette Kjærgaard Post doc mette.k.nielsen@ph.au.dk +4587168056 1260, 134
Nørøxe, Karen Busk Ph.d.-studerende karen.bn@ph.au.dk +4561791221
Offersen, Sara Marie Hebsgaard Postdoc sara.offersen@ph.au.dk +4587167915 1260, 134
Olesen, Frede Prof., dr.med. fo@ph.au.dk +4587167963 1260, 111
Pedersen, Anette Fischer Lektor afp@ph.au.dk +4587167917 1260, 136
Pedersen, Henrik Schou Statistiker henrikp@ph.au.dk +4587168519 1260, 128
Prior, Anders Ekstern vip anders.prior@ph.au.dk +4587167948 1260, 136
Rasmussen, Anna Mygind Seniorforsker mygind@ph.au.dk +4587167954 1261, 117
Rasmussen, Linda Aagaard Ph.d.-studerende linda.rasmussen@ph.au.dk +4530290200
Ribe, Anette Riisgaard Postdoc arr@ph.au.dk +4587167941 1261, 117
Vedsted, Peter Forskningsprofessor p.vedsted@ph.au.dk +4520838259
Vestergaard, Claus Høstrup Statistiker cv@ph.au.dk 1260, 128
Vestergaard, Mogens mv@ph.au.dk +4523439990
Virgilsen, Line Flytkjær Postdoc line.virgilsen@ph.au.dk +4587168535 1260, 134

Rikke Sand Andersen Lektor
Phone: +4587167984
Email:


Hanne Beyer Afdelingsleder
Phone: +4587167912
Email:


Birthe Brauneiser Sekretær
Phone: +4587168365
Email:


Flemming Bro Professor
Phone: +4587167906
Email:



Morten Haaning Charles Videnskabelig assistent
Phone: +4587168416
Email:


Bo Christensen Professor
Phone: +4587152009
Email:


Kaj Sparle Christensen Professor
Phone: +4587167919
Email:



Morten Bondo Christensen Seniorforsker
Phone: +4586167927
Email:



Morten Fenger-Grøn Ph.d.-studerende
Email:


Kaare Rud Flarup Data Manager
Phone: +4587167916
Email:


Michal Frumer Ph.d.-studerende
Email:


Dennis Graversen Ph.d.-studerende
Email:


Jimmi Elley Graversen Studentermedhjælper
Email:


Susanne Boel Graversen Ph.d.-studerende
Email:



Linda Huibers Ekstern vip
Email:


Line Hvidberg Post doc
Phone: +4587168369
Email:



Henry Jensen Postdoc
Phone: +4587168062
Email:


Nanna Holt Jessen Ph.d.-studerende
Email:


Per Kallestrup Forskningsleder
Email:


Ulrik Bak Kirk Projektkoordinator
Email:


Marlene Lauridsen Studentermedhjælper
Email:


Simone Anisette Bondo Lind Studentermedhjælper
Email:


Bente Kjær Lyngsøe Ph.d.-studerende
Email:


Grete Moth Postdoc
Phone: +4587167903
Email:


Henrik Møller Gæsteprofessor
Email:


Lone Niedziella Sprogmedarbejder
Phone: +4587167908
Email:


Cathrine Wildenschild Nielsen Postdoc
Phone: +4587167897
Email:


Dorthe Toftdahl Nielsen Projektkoordinator
Phone: +4587168059
Email:


Marie Germund Nielsen Post doc
Phone: +4587168518
Email:


Mette Kjærgaard Nielsen Post doc
Phone: +4587168056
Email:


Karen Busk Nørøxe Ph.d.-studerende
Email:


Sara Marie Hebsgaard Offersen Postdoc
Phone: +4587167915
Email:


Frede Olesen Prof., dr.med.
Phone: +4587167963
Email:


Anette Fischer Pedersen Lektor
Phone: +4587167917
Email:


Henrik Schou Pedersen Statistiker
Phone: +4587168519
Email:


Anders Prior Ekstern vip
Phone: +4587167948
Email:


Anna Mygind Rasmussen Seniorforsker
Phone: +4587167954
Email:



Anette Riisgaard Ribe Postdoc
Phone: +4587167941
Email:


Peter Vedsted Forskningsprofessor
Email:




Line Flytkjær Virgilsen Postdoc
Phone: +4587168535
Email: