Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Andelius, Dea Kejlberg Forskningsassistent dea.andelius@ph.au.dk 1260
Baun, Marie-Louise Ladegaard Post doc malu@ph.au.dk
Bomholt, Katrine Bjørnshave Ph.d.-studerende kbb@ph.au.dk
Brauneiser, Birthe Sekretær bib@ph.au.dk +4587168365 1260, 135
Bro, Flemming Seniorforsker fbro@ph.au.dk +4561670071
Bønnelykke, Astrid Julie Ph.d.-studerende a.boennelykke@ph.au.dk 1261, 114
Christensen, Bo Professor bc@ph.au.dk +4587152009 1260, 121
Christensen, Jeanette Reffstrup Seniorforsker jrc@ph.au.dk
Christensen, Kaj Sparle Professor kasc@ph.au.dk +4587167983 1260, 1.41
Christensen, Line Due Post doc linedue@ph.au.dk 1261, 117
Christensen, Morten Bondo Professor mbc@ph.au.dk +4587167897 1260
Christensen, Niels Lyhne Forsker niechs@clin.au.dk
Falborg, Alina Zalounina Statistiker az@ph.au.dk +4542431035 1260, 130
Fenger-Grøn, Morten Seniorforsker mfgr@ph.au.dk +4527456059
Flarup, Kaare Rud Data Manager kaare.flarup@ph.au.dk +4587167912 1260, 130
Graversen, Dennis Postdoc d.graversen@ph.au.dk +4528260552 1260, 143
Graversen, Jimmi Elley Studentermedhjælper elly@ph.au.dk 1260
Harbig, Philipp Seniorforsker philharbig@ph.au.dk 1261, 117
Huibers, Linda Seniorforsker huibers@ph.au.dk 1260, 132
Høj, Kirsten Postdoc kirstenh@ph.au.dk +4528497727 1261, 1.17
Iversen, Ane Bull Ph.d.-studerende aneiversen@clin.au.dk +4587167909
Jacobsen, Julie Postdoc js_jacobsen@ph.au.dk
Jensen, Henry Seniorforsker henry.jensen@ph.au.dk +4587168062 1260, 134
Jessen, Nanna Holt Postdoc n.holt@ph.au.dk
Kallestrup, Per Professor per.kallestrup@ph.au.dk +4522428484
Kirk, Ulrik Bak Projektleder ubk@ph.au.dk 1260, 136
Kuhlwein, Thomas Studentermedhjælper kuhlwein@ph.au.dk
Lassen, Lotte Bjerre Forskningsårsstuderende lobl@ph.au.dk
Laugesen, Ina Grønkjær Forskningsassistent inalauge@ph.au.dk
Lübben, Peter
Nebsbjerg, Mette Amalie Ph.d.-studerende man@ph.au.dk
Niedziella, Lone Sprogmedarbejder lone.niedziella@ph.au.dk +4587167908 1260, 1.37
Nielsen, Dorthe Toftdahl Projektkoordinator dorthe.nielsen@ph.au.dk +4587168059 1260, 143
Nielsen, Mette Kjærgaard Post doc mette.k.nielsen@ph.au.dk +4587168056 1260, 134
Nielsen, Rasmus Østergaard Lektor roen@ph.au.dk 1260
Obel, Carsten Lyng Professor co@ph.au.dk +4529428405 1260, 133
Offersen, Sara Marie Hebsgaard Postdoc sara.offersen@ph.au.dk +4587167904 1260, 134
Olesen, Frede Adjungeret Professor, dr.med. fo@ph.au.dk +4540179815 1260
Pedersen, Anette Fischer Lektor afp@ph.au.dk +4587167917 1261, 113
Pedersen, Henrik Schou Ph.d.-studerende henrikp@ph.au.dk +4587168519
Prior, Anders Postdoc anders.prior@ph.au.dk +4522993713 1260, 136
Rasmussen, Anna Mygind Seniorforsker mygind@ph.au.dk +4587167954 1261, 117
Rasmussen, Lene Gissel Ph.d.-studerende lenegissel@ph.au.dk
Rasmussen, Linda Aagaard Postdoc linda.rasmussen@ph.au.dk +4587168369 1261, 114
Ribe, Anette Riisgaard Postdoc arr@ph.au.dk +4587167941 1261, 117
Rousing, Isabella Gringer Forskningsårsstuderende isabellagr@ph.au.dk 1260
Sandbæk, Amanda Ph.d.-studerende amasa@ph.au.dk
Skjerning, Halfdan Thorsø au264350@ph.au.dk 1260
Svendsen, Katrine Projektmedarbejder kasv@ph.au.dk +4551543125 1260, 116
Vedsted, Peter Forskningsprofessor p.vedsted@ph.au.dk +4520838259

Rikke Aarhus

Forsknings- og udviklingsmedarbejder, Ph.d.

Jette Ahrensberg

Forskningsansvarlig overlæge, Akutafdelingen

Cathrine Bell

Ph.d.-studerende

Michal Frumer

Ph.d.-studerende

Jimmi Elley Graversen

Studentermedhjælper

Thomas Kuhlwein

Studentermedhjælper

Lotte Bjerre Lassen

Forskningsårsstuderende